Pages

24 Mayıs 2010 Pazartesi

Sürpriz Ödüllü 4.ama(Ç)özüm Seferimiz


Ve geldik ama(Ç)özüm etkinliğimizin ilk serisinin sonuncusuna..4.ama(Ç)özüm etkinliğimiz bildiğiniz üzere sürpriz ödüllüydü.Heyecanı arttırmak için ön konuşmayı uzun tutmak gerekirdi tabiki de :) Biz de uzun uzun anlattık; FikirSizler nedir, ne yapar, Fikir Toplama Kampı nedir, nasıldır..

Sonrasında ama(Ç)özümün işleyişine geçildi. Alanında ilk olan bir firmaya ait bir malzeme gösterdi yüzünü. Evet ödül şuydu; gruplar bu malzeme ile yeni ürünler ortaya çıkaracak ve fikrinin peşinde koşan grup o projeyi firma aracılığı ile hayata geçirip edinilen kazancın yarısına sahip olacak... Gerçekten de katılımcıların ilgisi daha da arttı çünkü üniversiteye giderken şirket kurmaya bu kadar yakın oldular bir anda ve başladılar derin derin düşünmeye. Zor bir işti ne de olsa. Teknik bilgi gerektiriyordu bazen ama önemli kısım da burdaydı. Teknik bilgiden zaman zaman yoksun olmamız hayal gücümüzün önüne geçemedi.

45 dakika süren düşünme süremizin ardından gruplar her zamanki gibi fikir sunumlarını gerçekleştirdiler ve bu süreç karnımızı acıktırdı. Bu sefer gerçekten de çok düşündüp zorlanmıştık ama bir o kadarda eğlenmiştik. Sohbetler eşliğinde birbirinden güzel kurabiye ve sarmaların bulunduğu kokteylimize geçtik:) Sildik süpürdük ortalığı :)

Sonrasında ise vapurumuzun üst katında hava aldık; oksijenimiz bitmişti malum :) Bir ama(Ç)özüm etkinliğinin sonuna daha geldik. Akıllarda ve kalplerde yer edindiysek çok mutluyuz. FikirSizler'in bir projesi olan ama(Ç)özüm etkinliğimizin 1. serisi sona ermiş bulunmaktadır.Bizi yalnız bırakmayan arkadaşlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Çok yakında ama(Ç)özüm etkinliği farklı bir platformda devam edecektir..Görüşmek üzere arkadaşlar. Bizi izlemeye devam edin...

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger