Pages

10 Mayıs 2010 Pazartesi

Sorunlar hep çoktu! Ama Çözüm?


Sorunların çok olduğu bir ülkede yaşamak insana bazen bir şeyler üretme yolunda motive sağlayabilir, hatta ne kadar sorun var ise bir o kadar da çözümün olduğunu söylemek yalan olmasa gerektir. Şu anda hayatımızı kolaylaştıran çoğu gerçek, bir zamanlar sadece bir proje, ondan önce sadece bir fikir, ondan önce ise belki de sadece bir yok kavramından ibarettir.

Gelecege damgasını vuran projelerin ön aşaması, yani Projeye Bir Kala'sını fikir aşamasını gerçekleştirmek için,hep konuşulan sorunlara çözüm bulma ya da yepyeni fikirler üretmek,düşünmeyi ve üretmeyi ögretmek için ama(ç)özüm dedik biz. Evet, FikirSizler olarak ne yapmak istedigimiz belliydi: Üniversiteli bizlere üretme yolunda düşünmeyi ögretmek ve böylece Üreten Bir Gençlik ,Üretken Bir Türkiye sağlamaktı amacımız... Peki neden Çözüm vapurdaydı? Bunca yıl hep sorunlar karada konuşulmuştu, biz ise çözümü mavide bulmak istedik .Duvarların etrafımızı sardıgı bir yerde sınırlanmak istemedik. İstanbul bize ilham kaynağı olsun diye Boğazı seçtik..

Ama(ç)özüm'den çıkan fikirlerini beğenen ,hayata geçirmek isteyen arkadaşlar FikirSizler'e bağlı kurulacak ekiplerin içinde bu fikirlerini önce projeleştirmek, sonrada bu projeleri hayata geçirmek için çalışabilecekler.

Ama(ç)özüm'ün birinci serisi yani ilk dördü için vapur konsepti seçildi.İkinci ,üçüncü ve sonraki seriler ise çok daha farklı ve güzel olacak ..

Sorunlar hep konuşuldu ama çözüm? dememek için, sizin için, ama(Ç)özüm ...

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger