Pages

22 Mayıs 2010 Cumartesi

FikirSizler Mutfağı...


FTK'da girdi ilk kez amatör eller mutfağa. Günler öncesinden alınan kararlar, kafaları kurcalayan sorularla girildi lezzet sırlarıyla dolu mutfaklara. E nede olsa ilk merhabalar denilecekti o akşam Gelişim Platformu'nda, kim ne sever ne sevmez, bu yapılanlar yeter mi bilinmez. Olsun dedik hep birlikte, bize bizim cesaretimiz, yaptıklarımıza katacağımız FikirSiz sevgimiz yeter dedik.

Dediğimiz gibi de olmuştu, atlatmıştık ilk ve en zor günümüzü. Hiçte korktuğumuz gibi olmamıştı, nerden bilebilirdik FTK'lıların bu kadar sıcak, içten ve bizden olabileceğini.

Bir başka heyecana daha atıldık FikirSizler olarak. Ama(ç)özüm denilen birşey yapacaktık şimdi de. FikirSizlerin fikirsiz kafasında dolanan onca sıradışı fikir... Mesela mı? Kuru üstü plav demişti o an uzakta olsa da aslında hep yanımızda olan bir ses. Yaşasın dedim kendi kendime. E artık mutfağa girmeye gerek yoktu bu amatör ellerle ( her ne kadar ıslak kek üstadı olsam da). Ama daha cazip fikirler almıştı kuru üstü plavın yerini ve yine mutfak yolu gözükmüştü hepimize. Bursalarda anne eliyle hazırlanıp burda FikirSiz ordusunu doyuran börekler, formatı biraz değiştirilmiş ıslak kekler, büyük emeklerle yapılmış turtalar, hazıra kaçan çakal FikirSizlerin satın aldığı kurabiyeler, mutfak annemizden gelen tatlılar, vapurun olmazsa olmazı simitimiz ve sevgilisi...

4. ve son Ama(ç)özüm'de geldi çattı. Börekler, sarmalar, kekler, kurabiyeler, tabi ki yine simitimiz kaşarımız... Ama unutmuyoruz heyecanımızı, kocaman FikirSiz yüreklerimizin sevgisini tatlımıza tuzlumuza katmayı. Biliyoruz ki biz onlarla ustayız. E hadi afiyet olsun o zaman =) ( He! Yaşasın demiştim ya kendi kendime, aslında ne kadar gereksiz olduğunu şimdi anlıyorum o ifademin. Meğerse ne büyük bir hazmış yüreğinin çarptığı insanlar için mutfağa girmek =))


1 yorum:

kar.puss dedi ki...

çok samimi, çok tatlı, çoook güzel bir yazı olmuş, mutfakla aramızdaki mesafe bile engel olamadı bu yazıyı sevmeme aysucan :))

Yorum Gönder

 
Powered by Blogger